Nowe Nuvi?

25-01-2008

Serwis Engadget donosi o nowych urządzeniach z serii Garmin Nuvi. Sam producent milczy na ten temat, ale kto wie?

Zgodnie z doniesieniami, seria Nuvi będzie ?rozciągnięta? w stronę jeszcze bardziej rozbudowanych urządzeń, niż miało to miejsce w przypadku niedawnej premiery modeli 700. Nowa seria 800, obejmująca modele 860, 870 i 880, zawiera kilka nowych rozwiązań. Będzie rozpoznawać komendy głosowe, co pozwoli bezpiecznie sterować urządzeniem podczas jazdy. Ponadto Garmin zamierza wprowadzić trójwymiarowe mapy. Nie chodzi tu o widok 3D, znany dotychczas, ale nadal prezentujący płaską mapę. Na mapach DEM (Digital Elevation Maps) zobaczymy pofałdowany teren. Znacząco ułatwi to orientację w górach. Inne nowości to powiązanie nawigacji ze zdjęciami i stronami WWW, przeglądanymi na komputerze - jeśli znajdą się w nich współrzędne geograficzne, Nuvi będzie mógł je ?przechwycić? i zaprowadzić nas tam. Poza tym dostępne będą udogodnienia znane z serii 700 - panoramiczny ekran 4,3?, zapis śladu, wiele punktów zwrotnych z optymalizacją ich kolejności, nadajnik FM, moduł Bluetooth i odtwarzacz muzyczny.

Nuvi 5000

Dla użytkowników większych pojazdów Garmin szykuje Nuvi 5000. Będzie to urządzenie podobne do serii 800, ale z ekranem 5,3? o rozdzielczości 800×480 i bez wbudowanego akumulatora. Praca wyłącznie na zasilaniu zewnętrznym to typowa cecha większych urządzeń - raczej trudnych do wykorzystywania na spacerze. Udogodnieniem dla kierowców ciężarówek będzie wejście wideo, pozwalające podłączyć do Nuvi kamerę zamontowaną z tyłu pojazdu.

Miejmy nadzieję, że plotki te szybko się potwierdzą, a sterowanie głosem i trójwymiarowe mapy będą dostępne także dla polskich użytkowników.

źródło: blogn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *