Trójwymiarowy aparat

16-07-2009

Fujifilm to kolejna firma, która pracuje nad stworzeniem aparatu fotograficznego potrafiącego robić trójwymiarowe zdjęcia. Jego premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Co prawda Fujifilm nie należy do największych potęg elektroniki jednak wszystko wskazuje na to, że wyprzedzi konkurentów. To właśnie ta firma opracowała pierwszy aparat, który tworzy trójwymiarowe zdjęcia. Ważne jest także to, że do ich oglądania nie będą potrzebne specjalne okulary 3D.

Urządzenie ma działać w oparciu o nowatorski procesor RP Processor 3D. Charakteryzuje się on umiejętnością synchronizacji przekazywanych do niego danych z sensorów CCD, które póĽniej łączy w jeden obraz. Aby uzyskać efekt 3D aparat wyposażony został w dwie matryce CCD, specjalnie dla niego zaprojektowane. Mają one rozdzielczość 10-megapikseli oraz wysoka jasność dzięki czemu mogą dokładnie rejestrować prawy i lewy obraz.

Jak informuje firma Fujifilm, aparat nie będzie pojedynczym urządzeniem, będzie stanowił jeden z elementów całego zestawu. W jego skład ma wchodzić jeszcze cyfrowa ramka 3D, przystosowana do wyświetlania fotografii trójwymiarowych.Poza tym, w internecie będzie dostępny specjalny serwis za pośrednictwem którego będzie można zamawiać odbitki fotografii 3D. Koszt jednej sztuki ma nie przekroczyć 5 dolarów.

Urządzenie ma pojawić się w sklepach jeszcze w wakacje, prawdopodobnie jego cena będzie wynosić od 500 do 600 dolarów.

One comment on “Trójwymiarowy aparat”

  1. Ciekawy bajer w rozsądnej cenie i od razu są do niego gadżety :)

    Nie powinno być jasny obiektyw, a nie matryca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *