Trójwymiarowy wyświetlacz

23-10-2009

Sony zaprezentowało zupełnie coś nowego. Chodzi o trójwymiarowy wyświetlacz o ciekawej budowie.

Prezentacja produktu odbyła się w ramach EXPO 2009, wyświetlacz od początku wzbudził wielkie emocje. Jest to niewielkie urządzenie o nietypowym kształcie, które zapewnia trójwymiar bez konieczności używania specjalnych okularów.

Wyświetlacz ma wymiary 13x27 centymetrów, uwagę zwraca solidna podstawa oraz 24-bitowy kolorowy ekran. Niestety, ekran ma rozdzielczość zaledwie 96x128 pikseli. Jego główną zaletą jest fakt, że można go oglądać dookoła. Został on jakby owinięty wokół obudowy, dzięki czemu zapewnia 360-stopniowy obraz.

Propozycja Sony wpisuje się w strategię firmy, która zamierza przyszły rok dedykować 3D. Będzie to widoczne szczególnie w jej salonach firmowych, mają być w nich eksponowane właśnie urządzenia wyświetlające trójwymiarowy obraz. Zaprezentowany model to prototyp, na razie nie ma informacji kiedy i czy w ogóle ruszy seryjna produkcja takich wyświetlaczy.

3 comments on “Trójwymiarowy wyświetlacz”

  1. to jeszcze nie ma takich wyświetlaczy? śmiechu warte ja już 10 lat temu słyszałem że takie coś jest bez problemu produkowane a tu wiele szumu jakby to coś nowego było.

  2. florion: tak, zgadza się, to było w .... "Star Treku" ??? :)

  3. Owszem 3d wprowadzono do użytku przez firmę Toshiba uruchomiono program TV ,odbiór bez okularów.
    Ale to nie to samo, co urządzenie, o którym mowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *