Ubuntu Jaunty Jackalope Apha 6 jest już dostępne.

15-03-2009

Najnowsza wersja popularnego systemu linuxowego jest już dostępna. Na razie jest ona oznaczona jako Apha, ale kolejna ma już być wersją Beta. Nowa odsłona Ubuntu to kolejne nowe możliwości.

Najnowsza wersja jest ostatnią oznaczoną jako Apha. Ubuntu Beta ma ukazać się 26 marca a pełna wersja stabilna już 23 kwietnia. Należy więc na razie, wstrzymać się z instalacją systemu na stacjach roboczych i wykorzystać obecne wersje jedynie do testowania.

u904b

Jeśli chodzi o nowinki dostępne w nowej wersji to jest ich kilka. Ubuntu otrzymało najnowszy serwer X.Org 1.6. Została dokonana optymalizacja czcionki, która sama dopasowuje się do rozdzielczości monitora użytkownika. Zastosowano nowy styl zgłoszeń z przejrzystym menu. Użyto także najnowszego jądra linuksowego w wersji 2.6.28-8.26 oraz wsparcie systemu plików ext4.

Aktualizacja systemu do nowej wersji odbywa się poprzez kombinację klawiszy  Alt+F2 i wpisanie komendy update- manager-d. Uruchomi to Update Manager'a, który powinien wyświetlić wiadomość o dostępnej najnowszej wersji. Klikamy aktualizuj i postępujemy dalej według wskazówek.

One comment on “Ubuntu Jaunty Jackalope Apha 6 jest już dostępne.”

  1. ja mam na swoim LG E500 2 systemy, win xp, i UBUNTU. bez tego 2 windows padł by mi w ciagu 2 dni, bo na partycji ex4 trzymam recower. windows pod względem stabilnosci i wydajnosci nigdy nie dogoni linux'a. Ciekawi ile musiala by kosztowac vista zeby miała darmowego office, wszystkie codec'i darmowe programy, byla tak prosta w obsludze i stabilna jak np:DEBIAN, i tak twarda i odporna na wirusy... a linux jest darmowy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *