Windows 7 za darmo?

21-11-2009

W internecie pojawiła się ciekawa informacja jakoby Windows 7 miał wyświetlać reklamy zewnętrznych firm. Umieszczane byłyby one na pulpicie systemu.

Reklamy w różnych programach to nic nowego, jednak jeśli mają one pojawiać się w komercyjnym sofcie to jest to już zastanawiające. Warto przypomnieć sobie, że w latach kiedy internet dopiero się rozwijał, istniały m.in. przeglądarki, które działały właśnie w podobny sposób. Niestety, użytkownicy szybko je zweryfikowali i przestali używać. Obecnie, globalne narzędzia typu systemów operacyjnych czy przeglądarek, nie wyświetlają reklam. Co w takim razie chce osiągnąć Microsoft?

Jeśli chodzi o technikę która byłaby wykorzystywana do emisji reklam to ma do tego służyć narzędzie Windows Theme Expierence. Będzie ono umożliwiało wybór motywu graficznego z logiem zewnętrznej firmy z określonej bazy. Kolejny program to Windows Personalization Gallery, przeznaczony dla reklamodawców, ułatwić ma opracowywanie właściwej grafiki reklamowej. Co ważne, oba narzędzia są już dostępne w wielu wersjach językowych.

Wątpliwe jest aby koncern równocześnie pobierał opłaty za własne produkty i emitował uciążliwe reklamy. Większość użytkowników uważa przecież, że ceny kolejnych systemów Microsoftu są za wysokie. Czyżby Microsoft chciał udostępnić swoje produkty za darmo, w zamian za reklamę?

4 comments on “Windows 7 za darmo?”

  1. Niech dalej mają opłaty i dadzą reklamy. W końcu era wina by się skończyła. Ale jak za darmo to już może i by się utrzymało może. Teraz jesteśmy już przecież po części przyzwyczajeni do wszechobecnych reklam.

    pozdrawiam

  2. Na szczęście windows 7 okazał się być znakomitym produktem. Co do cen to ceny są wysokie, ale nie można się spodziewać, że dobry produkt dostaniemy za darmo. Tak samo można narzekać, że ceny nowych kart graficznych są za wysokie. Pewnie można by wymagać by karty graficzne byłyby za darmo, a zamiast ceny byśmy dostawali karton reklam, ale chyba to takie trochę bzdurne rozwiązanie...

  3. Dla biedniejszych to rozwiązanie jest dobre:) system za darmo i tylko sa reklamy gratis:), jak dla mnie dobry pomysl bo lepiej miec te pareset złotych w kieszeni lub kupic cos do sprzętu niz dac na system:). Choc nie używałem osobiscie jeszcze tego systemu (choc z obserwacji widzialem w działaniu) to i tak dla mnie windows xp jest najlepszy:)

  4. Kolega ozzz chyba nie wie co mówi. W kartach graficznych możesz przebierać, albo weĽmiesz tańszą gorszą albo lepszą droższą. A co z Windowsem? XP, Vista, W7 kosztują tyle samo..... a jeśli jest różnica w cenie to nie znaczna. Poza tym producenci wspierają nowy system wiec można zapomnieć o sterownikach do win XP lub 98. Więc najpierw się dwa razy zastanów co piszesz a potem zabierz głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *