Zegarek zdrowia

30-07-2011

Taki zegarek, klasycznie noszony na nadgarstku, może okazać się przydatnym narzędziem oceny naszego zdrowia. Stały monitoring stanu pacjenta pomoże szybciej doprowadzić go do dobrej kondycji.

Nad sprzętem pracowali naukowcy z Singapuru. Ma on służyć wykrywaniu objawów i działaniom profilaktycznym odnoszącym się do układu sercowo-naczyniowego. Urządzenie HP Mobile Health Monitoring Solution umożliwia regularny pomiar ciśnienia krwi i przesyłanie danych do określonego lekarza. Stałe wizyty pacjenta u specjalisty nie są już konieczne, dzięki ciągłemu transportowi informacji.

W przypadku pomiaru wskazującego na załamanie się zdrowia pacjenta, lekarz jest błyskawicznie powiadamiany. Odczyty z całej doby, dotyczące ciśnienia krwi i echa serca są przekazywane do jednostek związanych z opieką zdrowotną.

Poza mobilnym urządzeniem system opiera się o stronę internetową, za pośrednictwem której pacjent może komunikować się z lekarzem. Na stronie znajdują się wykresy określające stan zdrowia pacjenta. Są one dostępne na każdym sprzęcie zawierającym łącze internetowe. System ułatwia w dużym stopniu kontakt pomiędzy chorym a jego lekarzem.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *