Zegarek zdrowia

Taki zegarek, klasycznie noszony na nadgarstku, może okazać się przydatnym narzędziem oceny naszego zdrowia. Stały monitoring stanu pacjenta pomoże szybciej doprowadzić go do dobrej kondycji.

Nad sprzętem pracowali naukowcy z Singapuru. Ma on służyć wykrywaniu objawów i działaniom profilaktycznym odnoszącym się do układu sercowo-naczyniowego. Urządzenie HP Mobile Health Monitoring Solution umożliwia regularny pomiar ciśnienia krwi i przesyłanie danych do określonego lekarza. Stałe wizyty pacjenta u specjalisty nie są już konieczne, dzięki ciągłemu transportowi informacji.

W przypadku pomiaru wskazującego na załamanie się zdrowia pacjenta, lekarz jest błyskawicznie powiadamiany. Odczyty z całej doby, dotyczące ciśnienia krwi i echa serca są przekazywane do jednostek związanych z opieką zdrowotną.

Poza mobilnym urządzeniem system opiera się o stronę internetową, za pośrednictwem której pacjent może komunikować się z lekarzem. Na stronie znajdują się wykresy określające stan zdrowia pacjenta. Są one dostępne na każdym sprzęcie zawierającym łącze internetowe. System ułatwia w dużym stopniu kontakt pomiędzy chorym a jego lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni
Ewolucje na Segway?u

Ewolucje na Segway?u

Ten pojazd przypominający oryginalnego Segway’a to dzieło szwedzkiego

Następny
Kurtka Mithril Kevlar

Kurtka Mithril Kevlar

Kurtka Mithril Kevlar jest zdobywcą nagrody OutDoor Industry Gold Award 2011

Może Ci się spodobać