Błędy w XP promują Vistę?

23-02-2009

Wiele osób po zainstalowaniu Service Pack 3 ma poważne problemy z systemem Windows XP. Najprościej rzecz ujmując SP3 to aktualizacja z ukrytymi wadami. Po aktualizacji pojawiają się niebieskie ekrany, komunikaty o wygaśnięciu licencji, są problemy z działaniem niektórych programów.

SP3 podobnie jak wiele szkodliwych programów usuwa ważne rekordy rejestru lub wpisuje tam bezsensowne dane. Z tego powodu u wielu użytkowników którzy zaktualizowali swój system pojawia się mnóstwo problemów. Przykładem może być to, że manager urządzeń nie pokazuje żadnego sprzętu, połączenia sieciowe przestają działać. Takie działanie SP3 powoduje, że wiele programów antywirusowych traktuje ta aktualizację jako szkodliwe oprogramowanie. Przoduje w tym antywirus Norton Internet Security 2008, także program Kaspersky postępuje tak samo. Firma Microsoft poradziła sobie z tym problemem nie poprzez poważne zmiany w SP3, a jedynie przez udostępnienie poprawki, która likwiduje wskazywanie aktualizacji jako wirusa przez wyżej wymienione programy. Poprawka dostępna jest na stronie Microsoft'u pod oznaczeniem KB953979.

Czy możliwe jest, żeby Microsoft celowo popsuł XP? Wiele wskazuje, że może coś być na rzeczy w tym stwierdzeniu. Firma zapowiedziała odłączenie serwera aktualizacyjnego XP i zaprzestanie wspierania tego systemu. Wszyscy którzy chcą korzystać z najnowszych rozwiązań powinni przejść na Vistę-to rady pracowników koncernu. Za słowami idą czyny i już dzisiaj najnowsze rozwiązania są, według Microsoft'u, dostępne tylko dla Visty. Mowa tu np. o DirectX 10.

One comment on “Błędy w XP promują Vistę?”

  1. Vista jest słaby bo na nim nie działają gry przegrywane ....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *