JavaFX-nowy wymiar internetu.

Idąc za najnowszymi trendami, firma Sun stworzyła technologię JavaFX. Jest to odpowiedź na platformy Silverlight Microsoft’u i AIR Adobe. Technologie te dają użytkownikowi internetu wrażenie, że aplikacje internetowe to programy uruchamiające się bezpośrednio z pulpitu. Najkrócej to opisując, online i offline stają się jednym.

Zamierzeniem nowych platform jest to, aby surfowanie w internecie stało się niezauważone, aby dane z sieci i naszych dysków połaczył się ze sobą za pomocą jednej aplikacji. W ten sposób przeglądarki staną się zbędne, oprogramowanie będzie bezpośrednio komunikowało sie z internetem.

Właśnie z myślą o JavaFX i innowacyjnym działaniu firma Sun stworzyła nowy język programistyczny i udostępniła odpowiednie narzędzia. Aby używać tych rozwiązań użytkownicy potrzebują jedynie odpowiedniej biblioteki, która będzie wykonywac polecenia kodu – tzw. runtime, czyli biblioteka uruchomieniowa. Większość użytkowników internetu nie wiedząc o tym ma już zapewne na swoich komputerach to oprogramowanie. Java, w przeciwieństwie do konkurencji, instaluje nowe biblioteki podczas zwyczajnej aktualizacji. Na razie jednak, firma jest na etapie tworzenia aplikacji które pomogą odpoweidnio wyświetlać strony www. W przeciwieństwie do konkurencji, Sun zaczyna od zera, rozwiązania innych firm bazują na Flash’u.

Podstawą działania javaFX ma być język skryptowy, który będzie potrafił tworzyć nawet animacje. Dane będa przetwarzać trzy silniki. Jak więc widać, palny firmy Sun są ambitne, jednak konkurencja także ostro walczy. Planowane jest, że nowa platforma oprócz komputerów będzie wprowadzona do telefonów komórkowych a nawet do telewizorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni
Błędy w XP promują Vistę?

Błędy w XP promują Vistę?

Wiele osób po zainstalowaniu Service Pack 3 ma poważne problemy z systemem

Następny
Przenośna i stylowa kuchenka elektryczna – Cooka

Przenośna i stylowa kuchenka elektryczna – Cooka

Nasi przyjaciele z Yanko zaprezentowali właśnie ciekawie wyglądający przenośny

Może Ci się spodobać