Ebook Readius e-reader

Firma Polymer Vision, która została utworzona w wyniku współpracy Philipsa i Telecom Italia, poinformowała, że wkrótce na rynku pojawi się zapowiadany już w 2005 roku czytnik ebooków Readius e-reader, który również działać ma na telefonach komórkowych.
Readius waży 115 g i gdy jest złożony ma wymiary zwykłego telefonu komórkowego (115 x 57 x 21 mm). Urządzenie staje się jednak większe po rozłożeniu, a to dzięki 5 calowemu, składanemu wyświetlaczowi, który jest wykonany w technologii e-papieru. Ekrany tego typu wyświetlają tekst w wysokim kontraście, który można czytać korzystając ze światła w otoczeniu (podobnie, jak czytamy druk na zwykłym papierze).
Agencja Reuters wspomina, że gdy urządzenie trafi na rynek (podobno jest już produkowane), będzie konkurować m.in. z takim sprzętem jak elektroniczna książka Amazon Kindle. Zastosowanie elastycznego ekranu wykorzystującego technologię elektronicznego papieru odbije się zapewne pozytywnie także na trwałości baterii urządzenia.

Ponadto, urządzenie jest 3-zakresowym telefonem komórkowym, z obsługą systemu przesyłu danych HSDPA 3G. Być może jednak niektórzy użytkownicy uznają za wadę brak zewnętrznego wyświetlacza.

Według danych Polymer Vision, przy otwartym ekranie Readius może działać przez 30 godzin. Gdy jednak wyświetlacz zostanie zamknięty, komórka może służyć jako odtwarzacz audio.

Komórka-czytnik ebooków obsługuje karty pamięci MicroSD do 8GB, łączność Bluetooth 2.0 oraz USB 2.0. Niestety, z zapowiedzi producenta nie wynika, w jakich krajach pojawi się Readius oraz ile będzie kosztował.

źródła: pclab.pl, di.com.pl, geektoys.pl, media2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Sądy elektroniczne w Polsce?

Sądy elektroniczne w Polsce?

W 2010 roku ruszy pierwszy sąd elektroniczny

Następny
Cyber insekty to nie Since Fiction!

Cyber insekty to nie Since Fiction!

Jak donosi Dziennik Pentagon zamierza włączyć w szeregi swoich agentów

Może Ci się spodobać