Lista zabawnych wirusów

17-04-2008

Ostatnio w Internecie ukazało się wiele artykułów na temat "śmiesznych" czy "zabawnych" wirusów, które jako takie nie czynią poważnych szkód użytkownikowi, a jedynie wykonują jakąś akcję, która często wydaje się zabawna dla osoby z poczuciem humoru. Serwis VirusList.pl opublikował listę sześciu takich wirusów:

  1. Joke.Buttons
  2. Joke.Jep/Russ
  3. Joke.Win16.Aloap
  4. Joke.Win32.Errore
  5. Joke_FakeFormat
  6. Joke_JS.Spawn.b

Zapewne zwykłemu użytkownikowi nic nie mówi nazwa wirusa, a więc w skrócie wyjaśnię, co, jak i kiedy wykonuje odpowiedni wirus.

1. Joke.Buttons
Po uruchomieniu Joke.Buttons wyskakuje nam okienko na pulpicie Would you like some buttons? ( Chciałbyś mieć więcej przycisków?) oraz pytanie: Yes (tak)/ No (nie), jeżeli klikniemy "No", aplikacja skończy swoje działanie i nic złego nam nie robi. Natomiast po kliknięciu "Yes" na pulpicie pojawia nam się kilkanaście okienek z napisem "Press me" (Naciśnij mnie). Po zamknięciu wszystkich alertów program kończy działanie. Zupełnie nieszkodliwy (okienek jest mało, tak więc nie są w stanie zawiesić kompuer), jednak irytujący.

2. Joke.Jep/Russ

Joke.Jep/Russ, jest wirusem, który ma zadanie wystraszyć początkującego użytkownika. Po uruchomieniu na pulpicie pojawia się tekst:

Please Wait. Initialising... (Proszę Czekać. Inicjalizacja...)
Confirm Folder Delete (Potwierdzenie Usuwania Folderu)
Are you sure you want to delete the folder [Windows] and all its contents ? (Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć folder [Windows] i całą jego zawartość)
[Yes] (tak) [No] (nie)

W tym wypadku nie mamy wyboru. Niezależnie od tego, czy klikniemy Yes/No program i tak zacznie udawać, że "usuwa" folder Windows. Kiedy użytkownik już się zdenerwuje i zaczyna myśleć o plikach jakie właśnie traci, nagle wyświetla mu sie napis:
Thank god this is only a game... [Dzięki Bogu, to jest tylko gra...]

3. Joke.Win16.Aloap

Ten wirus, można powiedzieć, że jest wzorowany na Berylu. Po uruchomieniu otwarte okna trzęsą się w najlepsze. Kiedy uznamy, że się nam znudziły, po prostu wyłączamy wirusa poprzez zamknięcie jego aktywnego okna.

4. Joke.Win32.Errore

Ten wirus to kolejny "żart" , który ma za zadanie przestraszyć początkującego użytkownika komputera, wyświetla on wiele fałszywych komunikatach o błędach systemu:
Errore interno di Windows 345 all'indirizzo 4E6F:942A
(...)
ERRORE FATALE 14

5. Joke_FakeFormat

W tym wypadku możemy częściowo dowiedzieć się po nazwie, co robi ten wirus. Wywnioskować można z samej jego nazwy: udaje on narzędzie formatujące dyski. Jednak nia ma potrzeby bać się o dane, wirus nie kasuje żadnych plików.

6. Joke_JS.Spawn.b

Ostatnim z listy VirusList.pl jest Joke_JS.Spawn.b po jego uruchomieniu okno przeglądarki Internet Explorer zaczyna się przesuwać wbrew woli użytkownika.

2 comments on “Lista zabawnych wirusów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *