JCB - najmocniejsza komórka świata?

18-04-2008

Brytyjska firma budowlana JCB, myśląc o swojej branży, postanowiła wyprodukować własny telefon komórkowy. W telefonie na pewno nie znajdziemy różnych gadżetów, ponieważ nie został on w tym celu wykonany. W założeniach JCB, urządzenie ma służyć jako telefon, walkie-talkie oraz pager. Jest to wspaniały telefon, zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy będą go używać w ekstremalnych warunkach.

JCB Tough Phone wyróżnia się gumową obudową, odporną na uderzenia, kurz i zarysowania. Wyświetlacz także dobrze spełnia swoje zadania. Jest odporny na rysy oraz antyrefleksyjny - zapewnia doskonałą widoczność na dworze. Telefon sprawuje się dobrze w temperaturach od -20 do +60 st. C.

Urządzenie zostało wyposażone w podwójne głośniki, które idealnie sprawują się w hałaśliwym otoczeniu oraz w naprawdę głośny dzwonek. Całości dopełnia bezwarunkowa trzyletnia gwarancja. Aby przekonać przyszłych użytkowników do zakupu tego modelu producenci mają zamiar poddać go serii testów ? m.in. upuszczeniu z wysokości pierwszego piętra oraz przejechaniu pojazdem o wadze 1,5 tony.

Firma liczy, że w ten sposób udowodni wszystkim pracownikom budowlanym, że jej telefon znakomicie sprawdzi się w bardzo trudnych, terenowych warunkach. Wymiary JCB Tough Phone: 113 x 50 x 22 mm, waga ? 130 gramów. Czas pracy do 8 dni, a rozmowy do 4 godzin. Komórka opracowana dla pracy w sieciach GSM/GPRS (900 / 1800 / 1900 MHz). Komórka trafiła do sprzedaży w styczniu 2008r.

źródła:

http://posbud.com.pl/ , http://www.telix.pl/, http://www.4press.pl/

One comment on “JCB - najmocniejsza komórka świata?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *