Mobilne granie.

24-03-2009

Nowa platforma Mali firmy AMR pozwala na odtwarzanie materiałów 1080p i generowanie grafiki 2D i 3D. Jak zapewnia, dzięki niej nadchodzi nowy rozdział w mobilnych grach.

Całość oparta jest na procesorze graficznym Mali o konstrukcji SoC-System-on-Chip. Obecnie jest on stosowany w wielu wersjach w najróżniejszych produktach. Jednak AMR pracuje nad nowym, specjalnym modelem, który pozwoli na zwiększenie wydajności szczególnie w zakresie generowania grafiki. Nowa platforma ma zbliżyć się swoimi osiągami do poziomu oferowanego przez Xboksa 360. Co ważne, ma to zostać uzyskane na urządzeniach mobilnych.

Mali jest już znane od kilku lat. Model 55 uważany jest za najmniejszy procesor graficzny na świecie. Z kolei Mali-400 MP to najwydajniejszy wbudowany wielordzeniowy GPU IP. Z rozwiązań firmy AMR korzysta wiele znanych marek, firma wydaje 27 licencji. Platformy Mali montuje w swoich urządzeniach m.in. LG, Motorola, Samsung, Siemens.

Jak zapewnia producent, już pod koniec roku będziemy mogli sprawdzić jak działają pierwsze gry konsolowe w urządzeniach mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *