Przenośna karta dĽwiękowa.

24-03-2009

Firma Creative wprowadziła na rynek nietypową kartę dĽwiękową. Jest to karta z układem X-Fi w postaci klucza USB.

Creative to chyba najbardziej znany na świecie producent układów dĽwiękowych. Nowe urządzenie, a raczej sposób jego budowy, to na pewno nowatorskie rozwiązanie. Ciekawostką jest fakt, że po podłączeniu pendrive'a do komputera, wykrywane jest jako nośnik pamięci flash o pojemności 1 GB. Dzięki X-Fi, niezależnie od wyposażenia naszego komputera, możemy liczyć wysoką jakość dĽwięku.

Po podłączeniu zapisane w pamięci oprogramowanie automatycznie same się instaluje. W pozostałej wolnej pamięci można zapisać dodatkowe informacje, tj. stany i ustawienia gier. Największą zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko łatwość przenoszenia. Urządzenie będzie pracować z każdym komputerem z systemem Windows XP lub Vista. Karta dĽwiękowa z pendrive'a zapewni nam wysoką jakość dĽwięku przestrzennego w grach.

Jeśli chodzi o techniczne rozwiązania, to karta zgodna jest ze standardem EAX Advanced HD. Obsługuje również technologię X-Fi Crystalizer, która poprawia jakość dĽwięku plików poddanych kompresji. karta oprócz złącza USB ma dwa wejścia mini Jack, do mikrofonu, słuchawek lub głośników.

Cena X-Fi kształtuje sie na poziomie 199 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *