Monitor, który w stanie czuwania nie zużywa prądu

Prawdopodobnie jeszcze tego lata firma Fujitsu Siemens wprowadzi do sprzedaży serię monitorów LCD, które w trybie czuwania nie zużywają energii. Taka koncepcja na pewno uszczęśliwi GreenPeace i inne organizacje ekologiczne oraz nas użytkowników.
W momencie wyłączenia komputera, monitor automatycznie przechodzi w tryb czuwania zużywając prąd. Urządzenia w tym trybie zużywają zwykle niewielką ilość energii. W monitorach z certyfikatem EPA Energy Star zużycie to nie może przekraczać 2 watów. Dla dużych przedsiębiorstw o rozbudowanej infrastrukturze komputerowej oznacza to jednak wysokie koszty energii.

Działanie technologii Fujitsu Siemens opiera się na zastosowaniu nowego przełączniku w monitorze, który wyłącza go całkowicie w chwili gdy nie rejestruje sygnału wideo z komputera i włącza ponownie, jeśli taki sygnał wykryje. Co ważne, cena nowości nie będzie odbiegać od monitorów dostępnych obecnie na rynku.
Monitor pierwszy raz zaprezentowano na tegorocznych targach CeBIT w Hanowerze, gdzie zdobył wyróżnienie “innowacji roku”.

Więcej informacji: Fujitsu Siemens

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Matrioszki z gwiezdnych wojen

Matrioszki z gwiezdnych wojen

Matrioszka to rosyjska zabawka, złożona z drewnianych, wydrążonych w środku

Następny
Memrystor – czwarty podstawowy element elektroniki?

Memrystor – czwarty podstawowy element elektroniki?

Prawdopodobnie, obok cewki indukcyjnej, rezystora i kondensatora pojawi się

Może Ci się spodobać