Nowa generacja plazmy.

31-03-2009

NeoPDP to najnowsza technologia stosowana przy produkcji telewizorów plazmowych. Dzięki niej urządzenia mają być bardziej płaskie i zużywać znacznie mniej energii.

Obecnie królują dwie technologie produkcji ekranów: ciekłokrystaliczna i plazmowa. Urządzenia wykonane w technologii LCD mają wysoki stopień luminacji obrazu. Technologia plazmowa to dobre odwzorowanie kolorów, głębia czerni, szeroki kąt patrzenia, wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Plazma to także szybki czas reakcji matrycy. Jednak to LCD jest bardziej rozpowszechniona, głównie ze względu na znacznie niższe koszta. Firma Panasonic opracowała nową technologię NeoPDP która jest to w stanie zmienić.

NeoPDP to o 50% mniejsze zużycie energii w porównaniu do tradycyjnej technologii plazmowej. Zapewnia ona także dwukrotnie lepszą jasność i jeszcze bardziej płaski ekran. Nowa technologia to zburzenie trendu, w którym rozwój niósł za sobą coraz większe zużycie energii. obowiązywała zasada, że im większa liczba pikseli tym większy pobór prądu przez urządzenie. Plazma NeoPDP zbudowana jest z zupełnie innych materiałów. Zastosowano o wiele większą warstwę fosforu co wpłynie na wysokiej jakości obraz nawet w pomieszczeniu mocno nasłonecznionym.

Nowa technologia została już wdrożona w niekórych produkach firmy Panasonic. Są one juz dostępne także na terenie Polski. Jest to seria telewizorów G10 o przekątnej minimum 42 cali. Ceny urządzeń wahają się od 6 do 8,5 tys zł.

One comment on “Nowa generacja plazmy.”

  1. Cena nie najniższa, ale poczekamy kilka lat i na pewno spadnie, fajnie byłoby mieć coś takiego w serwisie w kartuzach ulala..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *