Nowy gracz na rynku kart graficznych.

13-03-2009

Caustic Graphics to nowa firma produkująca układy graficzne. Jej przedstawiciele zapowiadają, że ich produkty będą kilkudziesięciokrotnie wydajniejsze od konkurencyjnych.

Firma zapowiada, że jej karty to 20-krotne zwiększenie wydajności 3D, niewielka cena i zmiana sposobu generowania obrazu. Mimo tego, wciąż trudno jest uwierzyć w niezwykłe parametry produktów tej formy. Przypomnijmy, że już wcześniej, na rynek kart graficznych wchodziło wiele firm, które były pewne sukcesu. Jednak w testach ich produkty wykazywały fatalną wydajność, karty były po prostu za wolne.

pic_board_large

W przypadku Caustic Graphcs może być trochę inaczej. W skład zespołu inżynierów pracujących nad kartami wchodzą specjaliści z doświadczeniem. Są to ludzie, którzy pracowali wcześniej w takich firmach jak Autodesk, ATI, Apple, Intel czy Nvidia.

Pierwsze produkty, miejmy nadzieję nowego gracza na rynku kart graficznych, pojawią się już pod koniec tego roku. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to na razie ujawniono tylko to, w jaki sposób firma zamierza uzyskać tak duże zwiększenie wydajności swoich układów. Do generowania grafiki ma zostać użyta technologia raytracingu, stosowana do tej pory do produkcji filmów 3D np. Shrek'a.

One comment on “Nowy gracz na rynku kart graficznych.”

  1. Super sprawa:) teraz tylko czekac na wyniki, choc teraz moze juz sa:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *