Onboardowy system operacyjny od MSI

04-03-2009

Ostatnimi czasy wiele rzeczy zdażyło się, o których nigdy nawet nie sądziłem, że są możliwe. Nie mówię tu tylko o wynalazkach i gadżetach wszelakiego rodzaju, ale o czymś takim jak system operacyjny w formie kostki chipowej na płycie głównej. Firma Micro-Star International zaprojektowała system operacyjny oparty na Linuksie, a dostarczany w postaci elektronicznej kości wpinanej w płytę główną. Urządzenie to współpracuje tylko z wybranymi modelami płyt tegoż producenta. System jest prosty i szybki. Umożliwia błyskawiczny dostęp do zasobów internetu, a także programów komunikacyjnych typu Skype, czy klient VOIP. MSI podkreśla jednak fakt, że ich wyrób przeznaczony jest wyłącznie do komputerów typu desktop.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

One comment on “Onboardowy system operacyjny od MSI”

  1. Hmm jak się patrzę na zdjęcie, to ten onboardowy system operacyjny wygląda mi na zwykłego pendrive wpiętego bezpośrednio w płytę.
    -mógłbym się założyć o swoj aparat, że jest to usb [obok są podpisane 2x2 porty usb] i przy odrobinie chęci [pewnie wystarczy lutownica, złączka 2x5pin i wtyczka (góra dwie) usb] dałoby się to odpalić na pierwszym lepszym laptopie (najlepiej tejże firmy)-problem jedynie mógłby być ze sterownikami...

    ps. na obrazkach widzę znak wodny "engadget" -podawajcie może linki do źródła?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *