Philips Master LED - nowy etap w oświetleniu już w lipcu

10-03-2009

Oświetlenie oparte o technologię LED powoli podbija rynek. Nawet światowe potęgi, takie jak General Electric czy Philips przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z dzisiejszych 5% stanowiły 95% obrotu w branży oświetleniowej. Philips - mistrz przedsiębiorstwa żarówek, nie traci czasu i wprowadza na rynek europejski przyszłościowe żarówki LED, natomiast w USA i pozostałych kontynentach ma to nastąpić w lipcu. 40Watowy ekwiwalent powinien kosztować od 50 do 70 dolarów. Spodziewany okres eksploatacji ustala się na 45000 godzin - nie wiele więcej niż CLF, które działają do 10000 godzin. W rezultacie czego otrzymujemy efektywne rozwiązanie typu "podłącz i działaj" na długie lata.

Philips Master LED z pewnością jest wzorem wśród potencjalnych dystrybutorów żarówek LED, stąd też nasuwa się pytanie czy konsumenci są gotowi przejść na inną bardziej kosztowną-technologię?

2 comments on “Philips Master LED - nowy etap w oświetleniu już w lipcu”

  1. z chęcią bym kupował takie żarówki pod warunkiem że nie paliły by się tak szybko...bo nie zawsze jest to kwestia same żarówki...często to skoki napięcia czy przestarzała instalacja:/ (głównie w blokach)

  2. to nie ledy się przepalają tylko źle zaprojektowana lub niechlujnie wykonana elektronika nimi sterująca :) instalacja nie ma tu nic do rzeczy... często koszt naprawy prawie zerowy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *