Philips Net TV - internet w telewizorze.

02-03-2009

Już w kwietniu br. ma zostać uruchomiona usługa Net TV. Polegać ona będzie na wyposażeniu nowych modeli telewizorów (z serii 8000 i 9000) w moduły Net TV, które pozwolą telewizorom bezpośrednio łączyć się z internetem. Podobną usługę będzie także obsługiwać najnowszy telewizor Philipsa, Cinema 21:9.

Dzięki usłudze net TV, każdy posiadacz najnowszych modeli telewizorów Philipsa, uzyska dostęp do serwisów typu YouTube, Funspot, My Album, Netlog, Kicker i wiele innych. Strony serwisów zostaną w odpowiedni sposób zoptymalizowane, tak aby dostosować je do wymogów urządzeń elektronicznych. Posłuży do tego zastosowanie języka-CE HTML, dzięki któremu zmienione zostaną głównie interfejsy. Menu zostaną specjalnie przygotowane w taki sposób, aby móc łatwo poruszać się po stronie używając pilota. Do wprowadzania danych będzie służyła wyświetlana na ekranie wirtualna klawiatura.

Niestety, są także pewne minusy takiego rozwiązania. Nie będą wyświetlane aplikacje napisane we Flashu czy Javie, odczuwalny będzie brak obsługi nowoczesnych technologii sieciowych. Będzie można natomiast, obejrzeć na ekranie telewizora film DivX zapisany na dysku naszego komputera.

Poniżej krótka prezentacja nowej usługi:

Philips szczególnie poleca do swojej usługi nowy produkt, jakim jest telewizor Cinema 21:9. Jest to pierwszy telewizor w kinowym formacie obrazu, o rozdzielczości 2560x1080 pikseli (przekątna ekranu 52 cale). Cena odbiornika wynosi około 4000 euro.

172979

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *