"Platforma Antygrawitacyjna" pozwoli Twoim przedmiotom lewitować

08-03-2010

Chciałbyś zobaczyć jak Twoje ulubione przedmioty, takie jak na przykład małe trofea, lewitują? Tak, teraz to możliwe, a wszytko dzięki Platformie Antygrawitacyjnej (nazwa produktu jest niestety nietrafna, bo zjawisko z jakim mamy tutaj do czynienia to nie antygrawitacja tylko lewitacja). Dzięki niej możesz wyeksponować małe przedmioty, które zamiast stać na półce będą lewitować. Urządzenie oparte jest o elektromagnesy. Przedmiot, który chcemy wyeksponować kładziemy na specjalnej mini platformie, a następnie umieszczamy ją nad platformą antygrawitacyjną. Dla dodatkowego efektu możemy całość podświetlić niebieskim światłem. Przedmioty lewitują na wysokości około 5 cm i mogą ważyć do 90 gramów. W zestawie mamy mini globus.

Rozmiary:
platforma: 18.5 x 18.5 x 3 cm
podstawka: 5.5 x 5.5 x 1.3 cm

Platforma kosztuje 89.99 funtów.


2 comments on “"Platforma Antygrawitacyjna" pozwoli Twoim przedmiotom lewitować”

  1. Lewitacja to nie jest antygrawitacja, to są dwa całkowicie różne zagadnienia, więc proszę o poprawę artykułu i nie wprowadzanie czytelników w błąd.
    Dawno takich bzdur nie czytałem...

  2. 1) Platforma Antygrawitacyjna (Antigravity Platform) to nazwa produktu. Jeżeli producent nazwał swój produkt nieadekwatnie proszę skargi kieruj do niego. Zgadzam się, że nazwa jest nietrafna ponieważ, jak donosi Wikipedia: "Antygrawitacja ? hipotetyczne i nigdy nie zaobserwowane w sposób potwierdzony naukowo oddziaływanie fizyczne" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Antygrawitacja). Info dodałem do tekstu. Dzięki za zwrócenie uwagi.

    2) W przypadku wątpliwości czy lewitacja oparta na magnesach jest prawdziwą lewitacją: "Pole magnetyczne umożliwia prawdziwą lewitację, tj. bez mechanicznego kontaktu z lewitującym obiektem. W zależności od ładunku lub bieguna magnetycznego ciała wzajemnie się przyciągają lub odpychają równoważąc w ten sposób siłę ciężkości." (http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewitacja_%28technika%29).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *