Recompute: Komputer w kartonie

Dr Marie Puybaraud, dyrektor działu Global WorkPlace Innovation w firmie Johnson Controls, uważa, że przyjdzie nam pracować w otoczeniu bogatszym w technologie i bardziej przyjaznym dla środowiska – to całkiem prawdopodobne biorąc pod uwagę, to że ten komputer trafi do naszych biur. Recompute PC pochodzi ze stajni Brenden Macaluso i został zaprojektowany z myślą o tegorocznych targach Gadgets Design Competition, które odbędą się w Nowym Jorku.

W Recompute PC mamy tylko trzy główne elementy elektryczne: płyta główna (z procesorem i pamięcią), PSU oraz dysk twardy. Ponadto komputer został wyposażony w 2GB pamięci RAM, 2.5 calowy dysk twardy, cztery porty USB oraz płytę główną ATX mikrus – projekt jest na tyle prosty, że zastosowano w nim minimalną ilość podzespołów. Obudowa w przypadku Recompute wykonana jest z karbowanej tektury i jej proces produkcyjny składa się z czterech prostych kroków: cięcia, klejenia, drukowania i montażu podzespołów elektronicznych.

Prostota i wykorzystanie odnawialnego materiału jest  wszystkim co piękne w tym projekcje ale niepokoi mnie jedna rzecz “Co się stanie z kartonem jeśli komputer przegrzeje się?”  Brenden Macaluso rozmawiając z Engadget o swoim produkcie wspomniał, że  istnieją pewne obawy o bezpieczeństwo tektury. Jednak projektant oznajmił, że karton jest bardziej żaroodporny niż wiele plastików, ze znacznie wyższym punktem zapłon – 258 ° C i 427 ° C, gdzie plastik zaczyna się topić przy około 120 ° C.

Projektant: Brenden Macaluso

Comments 2
  1. Wszystko pięknie, ładnie, ale karton jest przecież świetnym izolatorem, a co za tym idzie, komp w środku będzie się bardziej grzał niż w obudowie metalowej. A co za tym idzie – więcej hałaśliwych wiatraczków.

  2. ale za to brak metalowych części , które wpadają w rezonans ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
IDrive – najlżejszy przenośny dysk twardy

IDrive – najlżejszy przenośny dysk twardy

IDrive to najlżejszy i najcieńszego przenośny dysk twardy

Następny
BeoSound 5 – Bang & Olufsen

BeoSound 5 – Bang & Olufsen

Wybór odtwarzacza muzyki nie jest prostą sprawą

Może Ci się spodobać