Smartfon od Acera

22-02-2009

Tajwańska firma Acer jest znana głównie z produkcji notebooków. Niedawno rozszerzyła ona swoją produkcję o serię smartfonów, linii Tempo. Firma planuje, że do 2012 roku nowe produkty będą dawały 10% przychodów. Zaprezentowane po raz pierwszy w Barcelonie urządzenia nie zaskoczyły niczym nowym. Nowością może być to, że jako jedyni, Tajwańczycy wyposażyli swoje smartfony w dwie karty sim.

Acer M900 jest urządzeniem kieszonkowym, przeznaczonym dla tych, którzy podczas podróy potrzebują stałego dostępu do poczty elektronicznej oraz plików. Oprócz podstawowych funkcji, nowy produkt Acera umożliwia wiele nowych. Synchronizując urządzenie z notebookiem lub komputerem stacjonarnym umozliwia śledzenie zadań i zajęć.

Model ten jest wyposażony w pełną klawiaturę i system Windows Mobile 6.1. Firma nie wyklucza w przyszłości współpracy z Google i stosowaniem systemu Google Android. Dodatkowo urządzenie zawiera oprogramowanie Outlook Mobile i Office Mobile, co zapewnia komfortową pracę w czasie podróy. Szybką łączność umożliwia zastosowanie standardu HSDPA. M900 to także dotykowy ekran o przekątnej 3.8 cala rozdzielczości WVGA. Bezpieczeństwo dostępu chroni wbudowany czytnik linii papilarnych. Ponadto smartfon wyposażony jest w odbiornik GPS, radio FM, dyktafon i funkcje kierowania głosem. Posiada również rozszerzalną pamięć i aparat cyfrowy.

Oprócz modelu M900 Acer oferuje inne, dedykowane do konkretnych potrzeb. Jest więc F900, przystosowany do swobodnego przeglądania stron internetowych. Kolejny model to X960, skonstruowany z myślą o nawigacji. DX900 to pierwszy na świecie smartfon z obsługą dwóch kart sim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *