Windows Mobile 6.5

Nowy system dla urządzeń przenośnych, Windows Mobile 6.5, został niedawno zaprezentowany w Barcelonie. Pomimo trwającego kryzysu szefostwo firmy Microsoft nie rezygnuje z rozwoju. System ma być dostępny już w tym roku.

Główną nowością Windows Mobile 6.5 będzie nowa przeglądarka Internet Explorer, obsługująca w pełni język flash. Poza tym całe zostało zmienione menu główne, jest teraz bardziej zintegrowane. Porawiono również działanie Windows Media Player i obsługę poczty elektronicznej oraz dodano głosowe wiadomości w komentarzach.

Jednak prawdziwą nowością, będzie równoczesny start dwóch serwisów, WM Marketplace i MicrosoftMyPhone. MMP to platforma dzięki której możliwe będzie zarządzanie zawartością telefonu, dzielenie się z innymi, tworzenie kopii zapasowych. Z kolei WMM będzie umożliwiać ściąganie i dystrybucję contentu przeznaczonego na telefony z systemami rodziny Windows. Struktura działania ma być podobna do Xbox Marketplace.

Jak więc widać, Windows agresywnie zdobywa rynek, jego oprogramowanie jest coraz popularniejsze wśród uźytkowników urządzeń przenośnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Smartfon od Acera

Smartfon od Acera

Tajwańska firma Acer jest znana głównie z produkcji notebooków

Następny
iRiver P7 tym razem oficjalniej

iRiver P7 tym razem oficjalniej

O Iriver P7 słyszeliśmy już podczas tegorocznych targów CES ale już teraz

Może Ci się spodobać