Windows Mobile 6.5

22-02-2009

Nowy system dla urządzeń przenośnych, Windows Mobile 6.5, został niedawno zaprezentowany w Barcelonie. Pomimo trwającego kryzysu szefostwo firmy Microsoft nie rezygnuje z rozwoju. System ma być dostępny już w tym roku.

Główną nowością Windows Mobile 6.5 będzie nowa przeglądarka Internet Explorer, obsługująca w pełni język flash. Poza tym całe zostało zmienione menu główne, jest teraz bardziej zintegrowane. Porawiono również działanie Windows Media Player i obsługę poczty elektronicznej oraz dodano głosowe wiadomości w komentarzach.

Jednak prawdziwą nowością, będzie równoczesny start dwóch serwisów, WM Marketplace i MicrosoftMyPhone. MMP to platforma dzięki której możliwe będzie zarządzanie zawartością telefonu, dzielenie się z innymi, tworzenie kopii zapasowych. Z kolei WMM będzie umożliwiać ściąganie i dystrybucję contentu przeznaczonego na telefony z systemami rodziny Windows. Struktura działania ma być podobna do Xbox Marketplace.

Jak więc widać, Windows agresywnie zdobywa rynek, jego oprogramowanie jest coraz popularniejsze wśród uźytkowników urządzeń przenośnych.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *