Superwydajna karta graficzna

03-11-2009

Do premiery pierwszego modelu kart AMD z serii Radeon HD 5900 pozostało jeszcze trochę czasu. Jednak już teraz w internecie pojawiła się dość dokładna specyfikacja techniczna tych jednostek.

Szczególnie warta uwagi jest dwuprocesorowa karta wykonana w technologii 40 nm. Będzie ona w pełni wspierać DirectX 11, AMD zapowiada superwydajną jednostkę. Karta dzięki dwóm procesorom graficznym powinna posiadać moc dwóch tego typu podzespołów. Właściwie, technologia jej wykonania opiera się na połączeniu na płytce PCB dwóch kart. Całość pracuje w oparciu o technikę CrossFireX.

HD 5970 to produkt o dość nietypowych wymiarach. Jest długi na 13,5 mm co może skutecznie wykluczyć obudowy mniejszych rozmiarów. Nawet w tych największych karta AMD będzie powodować ścisk. Poza tym, wymaga ona dwóch Ľródeł zasilających, 6 i 8-wtykowego.

Według informacji dobiegających z AMD, prezentowana karta nie będzie wcale najwydajniejszą w nowej ofercie firmy. AMD zapewne czeka na reakcję największego konkurenta-nVidii i ewentualnie dopiero wtedy zaprezentuje jeszcze mocniejszy produkt.

3 comments on “Superwydajna karta graficzna”

  1. jestem ciekaw jak wydajność takiej grafiki i czy na maxa detalach pójdzie na niej Crisys i inne lepsze gry.

  2. na 100 % pojdzie mi crisys chodzil na max detalach jak i assasin creed a mam G-forca 9600 gt 1 Gb pamieci i 256 -bit

  3. Crysis plywa juz na moim sprzecie a mam 9800gt, 2gb ddr2, AMD 2x2500GHz, wiec mowa juz raczej o Crysis 2 ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *