Telewizja mobilna za 10 zł?

10-03-2009

Niedawno rozstrzygnięto konkurs na sprzedaż praw operatorskich mobilnej telewizji w Polsce. Zwycięzcą została firma Info-TV-FM. Jest ona doświadczonym podmiotem na rynku emisji programów radiowych i telewizyjnych.

Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, mobilna telewizja nie będzie tylko kolejną formą przekazywania informacji. Według nich ma to być nowa jakość na polskim rynku. Warto dodać, że spółka buduje także naziemną telewizję cyfrową DVB-T. Oba projekty mają współdziałać i uzupełniać się.

telewizja_kieszeni_3188394

Technicznie jest możliwe rozpoczęcie nadawania transmisji już w trzy miesiące po otrzymaniu rezerwacji częstotliwości. Oznacza to, że już w w wakacje bieżącego roku będziemy mogli korzystać z mobilnej telewizji w naszym kraju. Na początku jej zasięg będzie ograniczony, dopiero w 2012 roku obejmie on całą Polskę.

Oferta ma zawierać minimum 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych. Jeśłi chodzi o cenę, to według szacunków i badać, Polacy skłonni byliby płacić za taką usługę około 10zł. Jeśli więc operatorzy komórkowi wyjdą naprzeciw tym oczekiwaniom, to będziemy mieli mobilną telewizję za na prawdę niewielkie pieniądze.

2 comments on “Telewizja mobilna za 10 zł?”

  1. Jesli pobieranie bedzie przez sie gsm a nie wap, gprS to fajna sprawa bo za darmo i tylko by tylko 10 zl sie płaciło za aktywacją:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *