Na targach CeBIT firma Visu Motion zaprezentowała wiele systemów trójwymiarowej prezentacji obrazu. Oprócz tradycyjnych wyświetlaczy pokazała również kilka modeli autostereoskopowych. Firma dla uzyskania efektu 3D stosuje ciekawą metodę.
Visu Motion prezentuje obraz nie na dwóch widokach lecz na pięciu lub dziewięciu. Pokazywane są różne ujęcia tej samej sceny co pozwala oglądającym poruszanie się bez niebezpieczeństwa utraty wrażenia trójwymiarowości.
Do prezentacji został wykorzystany 47-calowy telewizor LCD Toshiby, odpowiednio przystosowany przez firmę Visu Motion. Posłużył do tego zestaw soczewek lentykularnych, które zmieniają powiększenie róznych części obrazu w zależności od kąta patrzenia. Inaczej wygląda to w przypadku zestawów kilku ekranów stawianych obok siebie. Widok jest lepszy a przeskoki da się dostrzec jedynie patrząc z bardzo bliskiej odległości. Jełśi chodzi o zakłócenia to żadnych nie ma w przypadku pokazywania obrazu przez projektor DLP. Należy tylko założyć specjalne okulary i można się cieszyć wspamiałym widokiem 3D. Okulary te działają synchronicznie z wyświetlaczem, nazywane są okularami migawkowymi.
Firma Visu Motion nie ograniczyła się tylko do telewizorów i projektorów. Zaprezentowała również trójwymiarowy aparat fotograficzny. Jest on wyposażony w pięć zsynchronizowanych obiektywów, które dają efekt 3D.
System z motitorem 40-calowym kosztuje ponad 3500 euro. Duże zainteresowanie tym produktem jest widoczne wśród branży reklamowej.
Heh