Windows 7 jest szybszy.

27-10-2009

Pomimo, że oficjalna premiera Windows 7 odbyła się zaledwie kilka dni temu, to już pojawiły się pierwsze analizy nowego systemu

Testując Windows 7 już pierwsze wrażenie sprawia, że widzimy go jako znacznie szybszy system niż poprzednie. Bez wątpienia Microsoft stworzył os'a, który w porównaniu z Vistą czy XP jest o wiele bardziej wydajniejszy. Jednak równocześnie, zauważono poważne braki w sferze bezpieczeństwa.

Zajmujące się ta dziedziną laboratorium G Data, opublikowało raport, według  którego Windows 7 nie jest bezpieczniejszy od swoich poprzedników. Analitycy w swoich sądach idą jeszcze dalej, twierdzą, że system nie posiada żadnych innowacyjnych rozwiązań jeśli chodzi zabezpieczenia. Microsoft wykorzystał te, które są dostępne głównie w Viście, a jak wiadomo jest ona dość dziurawa.

Oczywiście, zauważono kilka pozytywów. Jednym z nich jest wprowadzenie kilku poziomów kont użytkowników, dzięki czemu  dużo łatwiej kontrolować komputer. Z drugiej strony może to spowodować jeszcze większy wzrost zagrożeń, poszczególne profile nie są dobrze wydzielone.

One comment on “Windows 7 jest szybszy.”

  1. No cóż bezpieczeństwo ciężko zapewnić 100%. Ale system chyba im się udał. Poczekajmy na więcej testów.
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *