Bezpieczne przechowywanie danych kluczem do sprawnie działającej firmy

Bezpieczne przechowywanie danych jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na tym, aby nasza firma odznaczała się profesjonalizmem a nasze dane były odpowiednio zabezpieczone przed utraceniem. Z tego powodu warto jest skorzystać z ofert firm, które zajmują się bezpieczeństwem danych. Jedną z nich jest IT Punkt- firma mająca duże doświadczenie w branży i posiadająca wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy dają gwarancję sukcesu w przypadku skorzystania z oferty.

Sieci SAN gwarancją bezpieczeństwa

SAN, czyli Storage Area Network jest rodzajem dedykowanej podsieci, która umożliwia na przesyłanie danych pomiędzy dwoma lub więcej serwerami, serwerami a urządzeniami pamięci masowej oraz między kilkoma różnymi urządzeniami. W efekcie otrzymujemy szybką wymianę danych, co bardzo usprawnia funkcjonowanie firm. Sieć SAN jest bardzo wydajna oraz niezawodna, w przeciwieństwie do tradycyjnej sieci LAN, która często nie wystarcza i jest zbyt wolna. Decydując się na skorzystanie z tego typu sieci, w zamian otrzymamy wiele korzyści. Kluczowa jest oczywiście prędkość, programy oraz aplikacje będą po prostu szybciej działały. Awaryjność systemu zostanie ponadto zredukowana do minimum, a dostęp do danych będzie dla nas dużo prostszy i bardziej intuicyjny. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo- także i tutaj sieć SAN góruje nad tradycyjnym LAN-em i sprawia, że w końcu możemy spać spokojnie i nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszych danych. Duże znaczenie ma tutaj przełącznik, dzięki któremu serwery otrzymują połączenie z pamięciami masowymi. Sieć SAN wykorzystuje protokoły: FC SAN lub IP SAN. IT Punkt jest firmą, która zajmuje się kompleksową obsługą w przypadku chęci wprowadzenia do swojej firmy bezpiecznej sieci tego typu.

Produkty DELL

IT Punkt jest autoryzowanym partnerem DELL, co sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna opcja dla firm. Firma posiada status Partner Direct Premier i DELL Partner Titanium, co oznacza, że pracują w niej eksperci w dziedzinie informatyki oraz technologii. IT Punkt dostarcza potrzebny sprzęt komputerowy, ale także serwery, systemy pamięci masowej oraz urządzenia sieciowe, a ofercie znajdzie się także miejsce dla outsourcingu usług IT. Na uwagę zasługuje także fakt, że obsługa klienta w ramach DELL Premier przebiega w sposób bardzo płynny i szybki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Maseczki ochronne – co powinniśmy wiedzieć?

Maseczki ochronne – co powinniśmy wiedzieć?

Dawniej maseczki kojarzyły się jedynie z lekarzami i pielęgniarkami, dziś przez

Następny
Windykacja – co to?

Windykacja – co to?

Windykacja – czym jest?

Może Ci się spodobać