Maseczki ochronne – co powinniśmy wiedzieć?

Dawniej maseczki kojarzyły się jedynie z lekarzami i pielęgniarkami, dziś przez pandemię koronawirusa są one noszone przez wszystkich. Częstą przyczyną używania jest również ogromne zanieczyszczenie powietrza, czyli smog, w takim przypadku należy wybierać maski antysmogowe. Mnogość kształtów, kolorów i wzorów sprawia, że czasem ciężko jest wybrać odpowiednią maseczkę. Dlatego dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając maseczki ochronne.

Maseczki ochronne

Maseczki ochronne to znak naszych czasów, a ze względu na pandemię aktualnie noszą je wszyscy. Ważne, aby przy wyborze maseczki ochronnej nie kierować się jedynie jej wyglądem, ale przede wszystkim odpowiednimi parametrami.

Po co maseczka?

Maseczki ochronne stanowią barierę fizyczną, dzięki której jest mniejsze ryzyko, że ewentualną chorobą zarazimy innych. Jest to szczególnie istotne podczas kaszlu i kichania. Inaczej mówiąc, maseczki ochronne w dużej mierze mają za zadanie chronić przede wszystkim nasze otoczenie, a nie nas. Ich noszenie w dobie pandemii, szczególnie w zatłoczonych miejscach to wyraz wysokiej odpowiedzialności społecznej i troski o innych

Jaką maseczkę wybrać?

Wybierając maseczkę ochronną, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na:
• odpowiednie zakrycie nosa i ust, które całkowicie powinny znajdować się pod maseczką;
• odpowiedni rozmiar – zbyt mała będzie uciskać, a zbyt duża będzie się zsuwać;
• wygoda – maseczki ochronne powinny być dobrze dopasowane i wygodne, bo czasem nosimy je przez kilka godzin.

Maska antysmogowa

Jednym z rodzajów masek ochronnych są maski antysmogowe, które z każdym rokiem zyskują na popularności. Ważne, aby była to maska antysmogowa z filtrami, w przeciwnym wypadku nie będzie ona spełniała swojej funkcji.

Po co maska antysmogowa?

Maski antysmogowe chronią przed wdychaniem szkodliwych cząstek, które znajdują się w zanieczyszczonym powietrzu. Filtr, który został umieszczony w masce, wychwytuje szkodliwe pyły, aby nie docierały one do układu oddechowego. Maski antysmogowe zalecane są szczególnie w miastach gdzie problem ze smogiem jest największy. Jednak powinno się nosić je wszędzie, gdy normy zanieczyszczenia powietrza są przekroczone.

Ten rodzaj ochrony polecany jest szczególnie w trakcie uprawiania aktywności fizycznej na dworze, czyli np. podczas jazdy na rowerze lub biegania, gdy oddech przyspiesza i następuje większa absorbcja zanieczyszczonego powietrza.

Ważne, aby maska antysmogowa dobrze przylegała do twarzy, a filtry były wymieniane zgodnie z zaleceniami producenta, dzięki czemu będą one spełniały swoje funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Wolne biura w Gdańsku – co wziąć pod uwagę przy najmie?

Wolne biura w Gdańsku – co wziąć pod uwagę przy najmie?

Biuro to nie tylko miejsce pracy, ale również wizytówka firmy

Następny
Bezpieczne przechowywanie danych kluczem do sprawnie działającej firmy

Bezpieczne przechowywanie danych kluczem do sprawnie działającej firmy

Bezpieczne przechowywanie danych jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na tym, aby

Może Ci się spodobać