Dysk z USB 3.0

29-09-2009

Niedługo nastąpi premiera najnowszego zewnętrznego dysku firmy Buffalo. Zostanie on wyposażony w interfejs USB 3.0.

Dysk Buffalo będzie jednym z pierwszych tego typu urządzeń wyposażonych w port USB 3.0. Podobny produkt zapowiedziała już wcześniej firma Freecom. Na razie trwa wyścig, który z producentów zdąży z premierą pierwszy.

DriveStation HD-HXU3 to dysk który będzie dostępny w trzech pojemnościach. Na rynku będzie można nabyć 1, 1,5 i 2-terabajtowe jednostki. Dzięki interfejsowi USB 3.0 prędkość odczytu danych będzie wynosić 125 MB/s, co uczyni ten produkt jednym z liderów w swojej klasie. Co ważne, producent zadbał także o to, aby dysk był kompatybilny również z portem USB 2.0. Pozwoli to na swobodne korzystanie z urządzenia nawet przez posiadaczy starszych komputerów.

Zewnętrzny dysk Buffalo ma zapewnić niezwykłą wydajność pracy, poza odczytem samo kopiowanie  będzie trwało zaledwie kilka sekund. Premiera urządzenia planowana jest na koniec bieżącego roku, jednocześnie ma się ono pojawić w większości krajów świata.

One comment on “Dysk z USB 3.0”

  1. Prędkość odczytu jest podana i zadowalająca, tylko ciekawe ile wynosi prędkość zapisu, ale skoro usb 3.0 No to musi byc szybkie :) ale cena pewnie powalająca bedzie jak na taka pojemność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *