Eee Box – stacjonarna wersja Eee PC

ASUSTeK wprowadził do swojej oferty stacjonarną wersję Eee PC, znaną jako Eee Box. Komputer jest bardzo mały i energooszczędny dzięki temu, że został oparty na platformie Intel Centrino Atom. Jego objętość wynosi około 1 decymetra sześciennego.

Parametry techniczne nie rzucają na kolana, ale do wielu zastosowań są wystarczające:

-Procesor Intel Atom N270 o taktowaniu 1,6 GHz
-Chipset Intel 945 GSE ze zintegrowaną kartą graficzną GMA 950
-1 GB pamięci operacyjnej PC2-5300 (DDR2-667)
-Dysk HDD o pojemności 80 GB w formacie 2,5?
-Zintegrowany czytnik kart pamięci SD, SDHC, MS i MS PRO
-Bezprzewodowa karta sieciowa w standardzie 802.11 b/g/n
-4 porty USB 2.0
-Wyjście analogowo-cyfrowe DVI-I

Co ciekawe komputer jest zgodny ze standardem montażu VESA, więc można go łatwo umieścić z tyłu monitora LCD. Poza tym maksymalna głośność sprzętu to jedyne 26 decybeli, a maksymalny pobór mocy to 20 watów. Co ciekawe Eee Box został wyposażony w Express Gate, czyli preinstalowany, zintegrowany z płytą główną system operacyjny umożliwiający surfowanie po Internecie. Start systemu trwa jedynie 7 sekund.

Sprzęt jest dedykowany to zastosowań biurowych lub domowych jako komputer typu Media Center. Komputer jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, zielonej i czerwonej. Komputer najłatwiej dostać na razie na zagranicznych aukcjach np. eBay za około 380 dolarów (ok. 800 zł)

źródło: asus.com

Comments 2
  1. Ogólnie fajnie tylko ciekawy jestm jak to coś poradziło by sobie po podłączeniu do mojego telewizorka lg. Bo jakoś nie wydaje mi się żeby poradziło sobie z full hd a teraz coraz wiecej sprzętu ma właśnie takie rozdziałki.

  2. Fajna sprawa coś takiego małego mozna sobie elegansko przy samym monitorze postawic w sumie to przydało by mi się coś takiego do mojego super monitorka lg bo coś mój kom zaczyna szwankować:(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni
Skype do nas przemówi!

Skype do nas przemówi!

IVO Software wydało najnowszą wersję Expressivo 1

Następny
Laptop z 16 GB ramu?

Laptop z 16 GB ramu?

Dell nie pozostaje w tyle na rynku laptopów

Może Ci się spodobać