Era zmieni nazwę na T-Mobile?

W 2006 roku w serwisie Money.pl pisano o możliwości zmiany nazwy sieci Era na T-mobile.

T-mobile posiadało 49% udziałów Ery. Kwestią sporną było (jest), kto posiada resztę. Tego tak naprawdę nikt dokładnie nie wie. Spór trwa od kilku lat w sądzie. Jednak wszystko wskazuje, że Vivendi, które walczyło w sądzie z T-mobile przegrało już sprawę. Według decyzji Trybunału Arbitrażowego we Wiedniu, większościowym udziałowcem PTC jest Deutsche Telekom (będąca właścicielem T-mobile).

Jak pisze w Rzeczpospolitej:

Wprowadzenie do Polski w przyszłym roku marki T-Mobile zapowiedział już pracownikom Polskiej Telefonii Cyfrowej prezes zarządu spółki Klaus Hartmann

Właścicielem T-mobile jest Deutsche Telekom. Dzięki przejęciu Ery, DT zyskałoby nowych klientów i rozszerzyło zasięg w Europie. W trzecim kwartale 2008 roku, Polskie Telefonie Komórkowe (czyli Era) posiadały ponad 13 milionów abonentów.

PTC nie chciało skomentować zaistniałej sytuacji. Według informacji dziennika potwierdził ją jednak w wewnętrznych rozmowach z pracownikami PTC Hamid Akhavan, członek zarządu Deutsche Telekom. Według nieoficjalnych informacji zmiana nazwy ma nastąpić w połowie 2009.

źródła: telix.pl, nt.interia.pl, Rzeczpospolita

Comments 1
  1. Jak do cholery ciężkiej można nie wiedzieć kto ma 51% ?? Z artykułu wynika więc, że T-mobile to ZŁODZIEJE bo mieli 49% i skorzystali z faktu ze nikt nie chciał się przyznać do tych 51% więc je przygarneli. ZŁODZIEJE I ZASRAŃCE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Firefox 3.1 Beta 2 już jest!

Firefox 3.1 Beta 2 już jest!

Mozilla opublikowała najnowszą wersję przeglądarki Firefox w wersji 3

Następny
Masaż głowy na 234 sposobów

Masaż głowy na 234 sposobów

Za 43$ z Japantrendshop, można nabyć Head  Refresher – oferuje

Może Ci się spodobać