Jak można dbać o bezpieczeństwo w sieci?

Jak można dbać o bezpieczeństwo w sieci?

Każda zapora w sieci może zostać przerwana co jest tylko kwestią czasu lub umiejętności. Ryzyko zawsze istnieje dlatego warto się zawczasu odpowiednio zabezpieczyć. Istnieją firmy, które testują najbardziej skomplikowane systemy IT. Co warto wiedzieć na ten temat, dowiesz się poniżej.

  1. Jakie są korzyści testów bezpieczeństwa?
  2. Jakie usługi oferują testy funkcjonalne?

Jakie są korzyści testów bezpieczeństwa?

Dobre testy bezpieczeństwa zajmują się bezpieczeństwem teleinformatycznym, tj. CIS, NIST, SANS czy OWASP.  Firmy zajmują się analizą rekonstrukcji błędów, możliwymi zagrożeniami i działaniami naprawczymi. Korzystając z usług takiej firmy możemy zapobiec stratom finansowym i możemy chronić markę przed utratą reputacji i zaufania klientów. Kolejną zaletą jest obiektywna ocena rzeczywistego poziomu zabezpieczeń organizacji oraz poznanie jej słabych stron, aby znaleźć rozwiązania zwiększające jej bezpieczeństwo. Do zakresu usług zalicza się weryfikację dokumentacji projektowej, testy penetracyjne, audyt bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej czy testowanie odporności na ataki DoS/DDoS.

 Jakie usługi oferują testy funkcjonalne?

Istotnym elementem bezpieczeństwa są także testy funkcjonalne. Stosuje się w nich strukturyzowane techniki testowania, narzędzia i metodyki. Istnieje kilka typów testów. Pierwszym z nich są testy oparte o dokumentację, które oparte są o historie użytkowników i przypadki testowe. Firma opracowuje i optymalizuje funkcjonowanie podczas przeglądu dokumentów. Innym rodzajem są testy zorientowane na proces, których celem jest pokrycie jak najwięcej funkcjonalności w wyznaczonym czasie, co pozwoli na zidentyfikowanie wszystkich błędów w pierwszej fazie. Ten typ charakteryzuje się tworzeniem efektywnych kanałów komunikacji oraz wszelkie defekty raportowane są natychmiast. Testy eksploracyjne pozwalają na równoczesne uczenie się aplikacji i weryfikację jej funkcjonowania.Ta technika sprawdza się w przypadku testów aplikacji internetowych. Dość istotnym rodzajem są także testy aplikacji mobilnych, które sprawdzają wydajność, komunikację z API czy funkcjonalność. Tutaj stosuje się testy wydajnościowe i bezpieczeństwa, a także integracji aplikacji mobilnej z systemem korporacyjnym. Ostatnim typem jest automatyzacja testów, która pozwala na powtarzalność testów systemu lub aplikacji. Do tego możemy zaliczyć automatyzację aplikacji mobilnych Android czy iOS, testów GUI aplikacji web i desktop czy automatyzacji w skali Enterprise lub dla systemu SAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Słuchawki do cell center – dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt?

Słuchawki do cell center – dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt?

Słuchawki do call center to sprzęt absolutnie niezbędny

Następny
Marketing w małej firmie – samodzielnie czy z agencją?

Marketing w małej firmie – samodzielnie czy z agencją?

W procesie rozwoju własnej firmy przedsiębiorcy z sektora MŚP (małe i średnie

Może Ci się spodobać