Liczne zmiany w Windows 7.

Microsoft zapowiada, że jego nowy system wyjdzie na przeciw oczekiwaniom użytkowników. Już teraz planuje dokonać ponad 30 poprawek, które zostały zgłoszone przez osoby testujące wersję beta Windows 7.

Windows 7 zostanie udostępniony szerszemu gronu najprawdopodobniej 7 kwietnia. Do tego momentu mają zostać wprowadzone modyfikacje, szczególnie dotyczą one interfejsu i programu Windows Media Player.

Do najważniejszych modyfikacji należy integracja funkcji Aero Peek z mechanizmem przełączania się pomiędzy różnymi aplikacjami. Dla przypomnienia, Aero Peek umożliwia prosty podgląd zawartości przeglądanych okien. Dodane zostaną także skróty klawiaturowe (Windows+cyfra), które pozwolą szybko uruchamiać programy widoczne na pasku szybkiego uruchamiania. Przyciski na pasku zadań będą teraz migotać dłużej i zostaną oznaczone pomarańczowym kolorem. Wszystko po to, aby przyciągnąć uwagę użytkownika. Poza tym zwiększona została pojemność listy zapewniającej szybki dostęp do plików i folderów, więcej jest miejsca na ikonki na pasku zadań.

Windows 7 to także interfejs dotykowy i liczne problemy z nim występujące. Microsoft zapowiada, że zostanie wyeliminowana luka związana z mechanizmem UAC (kontrola konta użytkownika) oraz zostanie dodana funkcja blokowania komputera. Ma ona polegać na tym, że bez konieczności stosowania wygaszacza, po określonym czasie komputer się zablokuje. Odnośnie zmian w Windows Media Player, to będzie on obsługiwać większą liczbę formatów, szczególnie stosowanych w kamerach wideo.

Menu Start zostanie zoptymalizowane tak, aby na większej liczbie komputerów pojawiało się ono w czasie od 50 do 100 ms.

Comments 11
 1. Windows chce byc jak OS X Tiger. Niestety nawet to najwieksze siagniecie estetyczne Microsoftu przywodzi wymiotne stany emocjonalne.
  Przestancie kopiowac pomysly Apple bo nawet w 1/100 nie dorastacie im do piet.

 2. Kiedyś ma Macworld było fajny baner, który mówi wszystko

  “Redmont start your photocopiers”

 3. niestety architektom z redmond kończą się pomysły i zaczynają powielać pomysły Apple.
  Moim zdaniem tak jak Microsoft patentuje swoje pomysły to i Apple powinno w tym wypadku patentować swoje genialne pomysły. A Windows to tylko czysta komercja!

 4. to samo badziewie co vista ,nabijanie ludzi w butelki hahaha naiwni pewnie kupia

 5. Rozumiem, ze wszyscy wyzej wymienieni na OSX pracują?

 6. no jest troche zmian ale te zmiany sa ……

  jak najbardziej na nie

  a i cos jeszcze windows nie pisze nie windołs tylko windows przez W

 7. nie pamietam kiedy ta firma sama cos wymyslila komunikator z linuxa przegladarka skradziona sam system okienek wymyslila firma xerox coraz nowsze kopie innych programow a sami mowia aby nie kopiowac i nie krasc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Bardzo osobisty netbook

Bardzo osobisty netbook

Firma Fidelity Electronics wyprodukowała nowy model laptopa (VPC) o średnicy

Następny
Nowy serwis – Giełda Gwiazd

Nowy serwis – Giełda Gwiazd

“Giełda Gwiazd” to całkowicie nowy serwis, proponujący ciekawy

Może Ci się spodobać