Liczne zmiany w Windows 7.

01-03-2009

Microsoft zapowiada, że jego nowy system wyjdzie na przeciw oczekiwaniom użytkowników. Już teraz planuje dokonać ponad 30 poprawek, które zostały zgłoszone przez osoby testujące wersję beta Windows 7.

Windows 7 zostanie udostępniony szerszemu gronu najprawdopodobniej 7 kwietnia. Do tego momentu mają zostać wprowadzone modyfikacje, szczególnie dotyczą one interfejsu i programu Windows Media Player.

Do najważniejszych modyfikacji należy integracja funkcji Aero Peek z mechanizmem przełączania się pomiędzy różnymi aplikacjami. Dla przypomnienia, Aero Peek umożliwia prosty podgląd zawartości przeglądanych okien. Dodane zostaną także skróty klawiaturowe (Windows+cyfra), które pozwolą szybko uruchamiać programy widoczne na pasku szybkiego uruchamiania. Przyciski na pasku zadań będą teraz migotać dłużej i zostaną oznaczone pomarańczowym kolorem. Wszystko po to, aby przyciągnąć uwagę użytkownika. Poza tym zwiększona została pojemność listy zapewniającej szybki dostęp do plików i folderów, więcej jest miejsca na ikonki na pasku zadań.

Windows 7 to także interfejs dotykowy i liczne problemy z nim występujące. Microsoft zapowiada, że zostanie wyeliminowana luka związana z mechanizmem UAC (kontrola konta użytkownika) oraz zostanie dodana funkcja blokowania komputera. Ma ona polegać na tym, że bez konieczności stosowania wygaszacza, po określonym czasie komputer się zablokuje. Odnośnie zmian w Windows Media Player, to będzie on obsługiwać większą liczbę formatów, szczególnie stosowanych w kamerach wideo.

Menu Start zostanie zoptymalizowane tak, aby na większej liczbie komputerów pojawiało się ono w czasie od 50 do 100 ms.

11 comments on “Liczne zmiany w Windows 7.”

 1. Windows chce byc jak OS X Tiger. Niestety nawet to najwieksze siagniecie estetyczne Microsoftu przywodzi wymiotne stany emocjonalne.
  Przestancie kopiowac pomysly Apple bo nawet w 1/100 nie dorastacie im do piet.

 2. Kiedyś ma Macworld było fajny baner, który mówi wszystko

  "Redmont start your photocopiers"

 3. niestety architektom z redmond kończą się pomysły i zaczynają powielać pomysły Apple.
  Moim zdaniem tak jak Microsoft patentuje swoje pomysły to i Apple powinno w tym wypadku patentować swoje genialne pomysły. A Windows to tylko czysta komercja!

 4. to samo badziewie co vista ,nabijanie ludzi w butelki hahaha naiwni pewnie kupia

 5. Rozumiem, ze wszyscy wyzej wymienieni na OSX pracują?

 6. no jest troche zmian ale te zmiany sa ......

  jak najbardziej na nie

  a i cos jeszcze windows nie pisze nie windołs tylko windows przez W

 7. nie pamietam kiedy ta firma sama cos wymyslila komunikator z linuxa przegladarka skradziona sam system okienek wymyslila firma xerox coraz nowsze kopie innych programow a sami mowia aby nie kopiowac i nie krasc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *