Odnowiony onet.pl

22-04-2008

Najpopularniejszy polski portal zmienia swój wygląd. Bez wątpienia będzie to istotne wydarzenie na rodzimej scenie internetowej. Do tego posunięcia onet przymierzał się od dłuższego czasu, a to za sprawą malejącej pozycji lidera na rzecz portali wp.pl i gazeta.pl, które sukcesywnie zwiększają liczbę użytkowników.
Z najciekawszych zmian jakie wprowadził onet.pl najbardziej intryguję zmiana wyszukiwarki. Wszystkie zapytania teraz będzie sprawdzał system Google. Google który jest niekwestionowanym liderem wyszukiwarek w Polsce, bowiem obejmuję 91,8% użytkowników, skokowo zwiększy swoją i tak ogromną przewagę nad konkurentami do stanu około 94,6%.

Wersję beta portalu można oglądać pod adresem beta.onet.pl

3 comments on “Odnowiony onet.pl”

  1. ...W tej chwili na stronach wyników wyszukiwania obecne są zarówno boksy googleowe jaki i boksy onetowe. Mówiąc szczerze, wszyscy z naszej strony mają poczucie, że jest to w istocie wielka niewiadoma.

    Zrobiliśmy tę wyszukiwarkę najlepiej jak potrafiliśmy. Oczywiście ludzie z Googlea również maczali w tym palce i podzielili się z nami swoim doświadczeniem. Jesteśmy nastawieni na ciągłe ulepszanie tego produktu, tak żeby z punktu widzenia użytkownika był fajny, ale także - żeby zarabiał. Będziemy więc ulepszali moduł wyszukiwania po portalu, ale również poprawiali rozmieszczenie boksów reklamowych. To niezwykle delikatna materia, nawet minimalne zmiany w ich położeniu mogą powodować istotne zmiany w skuteczności.

    Te pierwsze tygodnie traktujemy jako okres swoistego tuningu. Wyszukiwarka będzie przechodziła dużo drobnych, ewolucyjnych zmian. Za pół roku może więc wyglądać zupełnie inaczej....

    Caly wywiad z szefami Onetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *