Słoneczny LG

Firma znana z produkcji urządzeń AGD i RTV co raz bardziej daje o sobie znać w branży telefonii komórkowej. Choć na razie w Polsce nie wiele jest modeli, które godne są uwagi, ale patrząc na prototypowe produkty zaczynam zmieniać ten pogląd. Bolączką każdego elektronicznego urządzenia przenośnego jest energia. Chyba każdy z nas oddałby wiele za brak konieczności podłączania swojego telefonu komórkowego do prądu. Niektórzy robią to często, a inni rzadko.

Na przeciw wszystkim wyszła koreańska firma LG, która wyprodukowała słoneczny telefon. Jak sama nazwa mówi, energię do pracy urządzenie czerpie ze słońca. Tył telefonu jest bardzo specyficzny, ponieważ posiada specjalne ogniwa, które zmieniają energią uzyskaną z “natury” na elektryczną. Podobno 10 minut takiego ładowania wystarcza na 3 minuty pracy. Mogło być trochę lepiej, ale nie przesadzajmy.

Poza tym telefon ma wbudowany aparat cyfrowy o matrycy 5 MP. Miejmy nadzięję, że ten produkt trafi do naszych rodzimych operatorów jak najszybciej.

Comments 1
  1. Ciekawe rozwiązanie wprowadza LG, ale mój to chyba by musiał leżec przez 24 godziny na słońcu, bo dużo korzystam z telefonu, z nowym rokiem LG nie daje o sobie zapomnieć, coraz to nowsze rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Czyżby nowe Playstation Portable?

Czyżby nowe Playstation Portable?

Firma Sony uwielbia zaskakiwać swoich klientów co raz to nowocześniejszymi i

Następny
Smartphone od Motoroli

Smartphone od Motoroli

Firma Motorola pracuje nad nowym modelem “inteligentnego” telefonu

Może Ci się spodobać