Google Grafika – w czym pomaga? Jak wyszukiwać obrazem?

Google Grafika to wyszukiwarka, która przydaje się zarówno osobom początkującym, jak i tym bardziej zaawansowanym. Jeśli szukamy ciekawej grafiki, animacji lub też obrazu powinniśmy z niej jak najszybciej skorzystać. Obsługiwanie wyszukiwarki jest banalnie proste i nie zajmie nam dużo czasu. Możemy to zrobić z dowolnego urządzenia elektronicznego (np. z laptopa). Google Grafika to narzędzie znane od wielu lat, lecz z biegiem czasu było udoskonalane. Obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością, a to ze względu na starannie dopasowane wyszukiwanie względem wdrażanych przez kolejnych internautów zapytań. Wystarczy zastanowić się nad tym jaki obraz chcemy w danym momencie wyszukać, a następnie przejść do Google Grafiki i w krótkim czasie cieszyć się wieloma różnymi możliwościami.

Google Grafika – czym tak właściwie jest?

Jak już zostało wspomniane wyszukiwanie obrazem w Google Grafice nie powinno przysporzyć nam większych trudności. Kluczowe jest wdrożenie odpowiedniego zapytania, ponieważ to właśnie do niego odniesie się tzw. robot indeksujący. Omawiane narzędzie dostarczy nam trafnie dobrane fotografie, które będą odpowiadać naszym aktualnym potrzebom. Co najważniejsze Google Grafika jest nam w stanie dostarczyć zdjęcia/obrazy w formacie (w takich formatach będziemy je również przesyłać):

  • GIF,
  • JPG,
  • PNG,
  • TIFF.

Dobrą informacją jest również to, że uzyskamy w ten sposób dostęp do zdjęć o bardzo zróżnicowanych wymiarach, wraz z odnośnikiem do zdjęcia w oryginalnym rozmiarze. To my sami decydujemy o tym, która konkretnie grafika jest dla nas najbardziej interesująca. Wiele będzie zależało od naszych celów i potrzeb.

Google Grafika – możliwość swobodnego filtrowania

Osoby, które zdecydują się skorzystać z funkcjonalnej wyszukiwarki o nazwie Google Grafika powinni mieć pełną świadomość tego, że odszukane zdjęcia mogą sobie swobodnie filtrować. Czynimy to według następujących parametrów:

  • rozmiar,
  • typ,
  • prawo do użytkowania,
  • data dodania,
  • kolor.

Jak widać parametrów jest dość dużo, więc przysiądźmy sobie na spokojnie nad wyszukanymi zdjęciami i zastanówmy się, co konkretnie spełni nasze indywidualne wymagania. Filtrowanie wyszukiwanych zdjęć odbywa się w ekspresowym tempie, wystarczy kilka kliknięć myszką i uzyskamy pożądane wyniki. Kluczową kwestią może być dla nas wspomniane wyżej prawo do użytkowania odnalezionej grafiki. Powinniśmy zapoznać się z wszelkimi zapisami dotyczącymi prawa do użytkowania konkretnego zdjęcia, tak aby później nie narobić sobie żadnych problemów. Jeśli zdecydujemy się na wyszukiwanie obrazem mamy również pewność tego, że natrafimy przy okazji na ciekawe witryny internetowe, których do tej pory nie znaliśmy.

Google Grafika – jak zabrać się za wyszukiwanie?

Nie da się ukryć, że Google Grafika to bardzo przydatne i praktyczne narzędzie, które może się nam przydać w dowolnej chwili naszego życia. Korzystamy z niego w pracy, na uczelni, ale też w sytuacjach, w których stawiamy na błogi relaks. Z racji tego wyszukiwarka obrazem jest uznawana za niezwykle uniwersalną. Jeśli chcemy rozpocząć wyszukiwanie obrazem na komputerze stacjonarnym mamy do dyspozycji cztery podstawowe możliwości, a konkretniej przesyłamy interesującą nas fotografię i wybieramy jedną z dostępnych opcji:

  • “Szukaj obrazu w Google” – zdecydowanie najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie, z którego korzystają praktycznie wszyscy internauci. Przechodzimy na stronę internetową na której znajduje się wybrana przez nas grafika, a następnie klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy wskazaną wyżej komendę. Usługa ta jest dostępna dla użytkowników przeglądarki Google Chrome,
  • Wskazanie lokalizacji fotografii na dysku twardym komputera – na stronie wyszukiwarki Google klikamy na ikonkę miniaturowego aparatu, a następnie klikamy opcję “Prześlij obraz”,
  • Wklejenie adresu, pod którym fotografia znajduje się w sieci internetowej – działamy tak samo, jak w poprzednim punkcie. Klikamy ikonkę aparatu i wklejamy adres (“Wklej adres obrazu”),
  • Funkcja “Drag and Drop” – to jedno z najprostszych rozwiązań, ponieważ jak wskazuje nazwa polega na przeciągnięciu i upuszczeniu danej grafiki (w wyznaczone do tego miejsce).

Jak widać wyszukiwanie obrazem przy pomocy wyszukiwarki Google Grafika nie powinno być dla nas niczym skomplikowanym, lecz jeśli nie czujemy się na siłach, aby zrobić to samodzielnie poprośmy o wsparcie bardziej doświadczonych użytkowników. Cały proces nie powinien nam zająć więcej niż kilka minut.

Google Grafika – co z użytkownikami telefonów komórkowych?

W tym miejscu użytkownicy telefonów komórkowych zastanawiają się pewnie nad tym, czy narzędzie Google Grafika jest dostępne wyłącznie na komputerach stacjonarnych. Otóż nikt nie będzie poszkodowany, gdyż funkcja wyszukiwania obrazem jest dostępna również na telefonach komórkowych. Oczywiście wiele będzie zależało od tego na jakim konkretnie urządzeniu chcemy odszukać interesujące nas obrazy.

Bez problemów zrobią to posiadacze urządzeń z systemem iOS oraz Android, których jest na rynku coraz więcej. W takiej sytuacji wystarczy przejść do przeglądarki Google Chrome, znaleźć interesującą nas grafikę, kliknąć na nią i chwilę ją przytrzymać. Później pozostanie nam skorzystać z komendy “Wyszukaj ten obraz w Google”.

Google Grafika – czy to jest bezpieczne?

Wiele osób zadaje sobie jedno istotne pytanie – czy wyszukiwarka Google Grafika jest w stu procentach bezpieczna? Powinniśmy mieć na uwadze to, że przesyłane przez nas zdjęcia mogą być przechowywane przez Google jedynie przez okres 7 dni. W tym czasie mają za zadanie ulepszać usługi związane ze wspomnianym wcześniej wyszukiwaniem obrazem.

Pamiętajmy o tym, że legalne korzystanie ze zdjęć wyświetlających się w Google Grafice jest zależne od tego na jakich zasadach udzielana jest na nie licencja. Warto zaznajomić się z informacjami na ten temat i przekazać je swoim znajomym. Powinniśmy do nich dotrzeć na stronie internetowej, na której znajduje się zdjęcie lub też skontaktować się z właścicielem takiej witryny. Sporym udogodnieniem będzie dla nas filtrowanie.

Google Grafika – krótkie podsumowanie

Wyszukiwanie obrazem przy pomocy narzędzia Google Grafika ma coraz większą grupę zwolenników. Nikogo to nie dziwi, ponieważ w ten sposób możemy wyszukać nie tylko ciekawe grafiki, animacje i obrazy, ale też wartościowe adresy stron internetowych. Wystarczy odrobina zaangażowania i przestrzeganie pewnych zasad.

Wyszukiwarka Google Grafika jest prosta w obsłudze i niezbyt czasochłonna. Pozwala na optymalne dopasowanie wyników wyszukiwania na podstawie złożonego zapytania (odpowiada za to robot indeksujący). Pamiętajmy o tym, że wyszukiwanie obrazem oraz udostępniane przez narzędzie zdjęcia są związane z kilkoma różnymi formatami: JPG, PNG, TIFF i GIF. Wyszukiwane w ten sposób zdjęcia można sobie swobodnie filtrować na podstawie następujących parametrów: prawa do użytkowania, rozmiaru, typu, koloru oraz daty dodania.

Wyszukiwanie obrazem za pośrednictwem Google Grafiki jest możliwe zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i telefonach komórkowych. W tym pierwszym przypadku mamy do wyboru cztery opcje: “Drag and Drop”, wskazanie lokalizacji zdjęcia na dysku twardym komputera, “Szukaj obrazu w Google” i “Wklej adres obrazu” (wklejanie adresu). Poszkodowani nie będą posiadacze telefonów z systemami Android i iOS, ponieważ w ich przypadku wystarczy uruchomić przeglądarkę Google Chrome i skorzystać z funkcji “Wyszukaj ten obraz w Google”.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z omawianej wyszukiwarki musimy wiedzieć, że Google ma prawo przechowywać przesłane zdjęcia maksymalnie przez 7 dni. Jeśli z odszukanych zdjęć chcemy korzystać legalnie musimy dowiedzieć się na jakiej zasadzie udzielana jest na nie licencja, tak aby nie narobić sobie żadnych kłopotów. Informacje na ten temat powinny być udostępnione na stronie internetowej, na której odnajdziemy dane zdjęcie lub dotrzemy do nich poprzez kontakt z właścicielem witryny.

Comments 1
  1. O rany! Przeczytałam właśnie ten artykuł i czuję, że moje życie zmienia się na lepsze! Google Grafika, kto by pomyślał, że to takie perełki mogą się kryć za tymi dwoma słowami?

    Muszę się Wam przyznać, że jestem totalną fanką zdjęć i ilustracji, ale zawsze miałam problem z ich wyszukiwaniem. Czy to tylko ja, czy też inni mają wrażenie, że wyszukiwarka czasami nie rozumie, czego szukam?

    No ale tutaj przyszło Google Grafika z pomocą! Teraz mogę wyszukiwać obrazem i znaleźć wszystkie te piękne tapety z kotkami, których tak bardzo pragnę. A wystarczy tylko przeciągnąć zdjęcie na pasek wyszukiwania. Czy to magia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Memy – czym są? Rodzaje i zastosowanie

Memy – czym są? Rodzaje i zastosowanie

Memy zdobyły popularność już kilka lat temu i od tego czasu jest ich w

Następny
Jak wybrać odpowiedniego laptopa do pracy zdalnej: poradnik dla pracowników i freelancerów

Jak wybrać odpowiedniego laptopa do pracy zdalnej: poradnik dla pracowników i freelancerów

Wraz z rozwojem technologii i coraz większą popularnością pracy zdalnej, wybór

Może Ci się spodobać