Silverlight 3 już jest.

12-07-2009

W ostatnich dniach koncern Microsoft jest niezwykle aktywny. Niedawno zaprezentowano zwiastun nowego Open Office 2010, teraz udostępniono najnowszą wersję Silverlight.

Silverlight jest technologią, która umożliwia wyświetlanie multimediów za pomocą przeglądarek internetowych. Podobnie ja w innych tego typu skryptach, także ten ma możliwość przechwytywania ruchów myszy czy klawiatury, dzięki czemu wyświetla pliki graficzne i dĽwiękowe. od innych tego typu technologii, Silverlight różni się tym, że w pełni obsługuje formaty wysokiej rozdzielczości HD.

Najnowsza wersja współpracuje z większością przeglądarek. Jest to dodatek do Firefox 2 i 3, Explorera 6, 7 i 8 oraz Safarii 3 i 4. Nowa wersja to sprzętowa akceleracja procesów graficznych i kompatybilność z kodekami H.264, AAC oraz MPEG-4. Silverlight 3 to także obsługa tzw. głębokiego zoomu. Poza tym Microsoft rozszerzył działanie skryptu o technologię Binary XML. Możliwe także będzie jego uruchamianie poza przeglądarką.

Silverlight 3 w odróżnieniu od wcześniejszych wersji będzie automatycznie aktualizował się. Niestety, dla miłośników Opery, technologia nie współpracuje z tą przeglądarką.

2 comments on “Silverlight 3 już jest.”

  1. Chyba mialo byc Microsoft Office a nie Open Office 2010.
    A pozatym stronka jest ok tylko krotkie te artykuly.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *